Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach

Zaloguj się:

Finał akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”

 

    Dnia 15 listopada 2013 r. odbyło się podsumowanie akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”, której organizatorami były Zakład Gospodarki Komunalnej – Organizacja Odzysku Biosystem SA z Krakowa oraz Urząd Miasta Żary i Kronopol. 
   Akcja rozpoczęła się na terenie Żar 21 października i trwała do 8 listopada br., zgodnie ze swoim harmonogramem. Jej głównym celem była zbiórka baterii i akumulatorów oraz uczestnictwo w konkursach: fotograficznym, plastycznym i technicznym. 
   Podczas Finału Akcji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród. Nasza szkoła wystawiła do konkursu technicznego trzy prace z klas I-III i trzy z klas IV-VI. Zwycięzcami zostali uczniowie Kinga Dowjat i Paweł Bojakowski. 
   Urozmaiceniem uroczystości były przedstawienia różnych grup wiekowych o treści ekologicznej. Nasza szkoła przygotowała przedstawienie pt. „Nie tylko dzieci segregują śmieci” i piosenkę „Śmieciu, precz”. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy sportowo-muzyczne, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział i otrzymywali ciekawe nagrody. 
   Dane Akcji: 
   Zebrano 1173,5 kg baterii, w tym SP 1 - 80kg. W ten sposób ocaliliśmy wspólnie 47,5 tys. m3 gleby i 19 mln litrów wody. To wielki sukces! Okazało się, że zebraliśmy najwięcej baterii spośród wszystkich regionów Polski. 
   Dziękuję nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w Akcję. 
   Dziękuję też pani Kazimierze Ardelli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do Finału Akcji.
Wicedyrektor szkoły 
Honorata Kryszewska