Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w Łodzi

Zaloguj się:

Na zakończenie roku szkolnego - lody i wizyta w Papugarni.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w dniu 20 czerwca, klasa IVa udała się do zlokalizowanej blisko szkoły Papugarni CARMEN. Spotkanie z papugami okazało się świetną i nietuzinkową lekcją przyrody. Poznaliśmy dziesięć gatunków tych ptaków (m.in. Arę Zielonoskrzydłą, Afrykankę Senegalską, Modrolotkę Lutino, Nimfę), wywodzących się z kilku egzotycznych miejsc, położonych głównie
w Ameryce Południowej. Były tam także osobniki z Ameryki Środkowej, Afryki Równikowej oraz z antypodów: Australii i Nowej Zelandii.

Te bajecznie kolorowe ptaki przyjęły nasze odwiedziny bardzo przyjaźnie i ze smakiem zajadały przyniesione przez nas ziarno. Mieliśmy chwilami wrażenie, że to my byliśmy obiektem ich zainteresowania. Siadały nam na ramiona, przyglądały z uwagą, po czym zrywały się
do lotu i głośno skrzeczały, jakby wymieniały ze sobą uwagi na nasz temat.

Po opuszczeniu tego niezwykłego miejsca udaliśmy się na pyszne lody.

Dzień był upalny, toteż szybko przemieściliśmy się w Aleję Anstadta i z przyjemnością skryliśmy w cieniu imponujących rozmiarów kasztanowców, gdzie od niedawna znajduje się jedyny w Polsce pomnik OFIAROM KOMUNIZMU.

Tak oto, nie będąc w szkole, nie siedząc w ławkach, zdobywaliśmy wiedzę przyrodniczą, ekologiczną i historyczno – patriotyczną.


Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia  w klasie Va już w nowym roku szkolnym 2018/2019

SAM_5673.JPG

SAM_5678.JPG

Karmimy ptaki.

SAM_5687.JPG

Na lodach.

SAM_5691.JPG

Odpoczynek w cieniu kasztanowców.

SAM_5695.JPG

Prezentacja miejsc po zabiegach ochronnych (iniekcjach) przed groźnym szkodnikiem - szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.