Share

Konkurs NATURA POTRZEBUJE SUPERBOHATERÓW

Fundacja Nasza Ziemia i AXN zapraszają do wzięcia udziału w konkursie – NATURA POTRZEBUJE SUPERBOHATERÓW.

Konkurs organizowany jest dla:
a) uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, z wyjątkiem ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów, które są wyłączone z Konkursu oraz
b) małoletnich podopiecznych świetlic środowiskowych,

Nagrodą główną jest 4-dniowy wyjazd na Zieloną Eko Szkołę dla grupy 30 osób (uczniów wraz z opiekunami). W programie zaplanowane jest zwiedzanie miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, zajęcia dydaktyczne, wycieczki i spacery po okolicy, a także gry terenowe połączone z aktywnością fizyczną. Wyjazd zostanie zorganizowany w terminie 1.04.2017 – 2.06.2017

Konkurs NATURA POTRZEBUJE SUPERBOHATERÓW jest częścią globalnej kampanii społecznej Picture This i jest skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek wsparcia dziennego w całej Polsce. Celem projektu jest kreowanie ekologicznych postaw i nawyków wśród dzieci i młodzieży, poprzez udział w ciekawej zabawie.

Konkurs NATURA POTRZEBUJE SUPERBOHATERÓW będzie trwał od 22 kwietnia do 30 października br. Do zabawy, poprzez specjalny formularz, mogą zgłosić się klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz grupy wychowanków placówek wsparcia dziennego pod opieką wychowawcy.

Konkurs będzie się składał z trzech zadań związanych z ekologią, które kolejno będą pojawiać się na stronie www (22 kwietnia, 25 maja i 1 września). Zwycięzcą zostanie grupa, która otrzyma najwięcej punktów od jury oraz w głosowaniu internautów za wszystkie trzy prace. Nagrodą w konkursie jest wyjazd na Zieloną Eko Szkołę. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

OPIS

Stwórzcie dowolną techniką (np. rysunek, wyklejanka, grafika, kolaż) plakat promujący akcję „Sprzątanie świata”

SPOSÓB DOSTARCZENIA PRACY

Plakat należy przesłać za pomocą formularza na stronie www w jednym pliku w formacie JPG (np. zdjęcie, skan)

SPOSÓB GŁOSOWANIA:

1. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie www.zmiento.com.pl i poddane głosowaniu publicznemu

2. Dodatkowe punkty przyzna jury

PUNKTACJA:

1. Głosowanie online – miejsca 1-5 po 5 pkt., miejsca 6-10 po 4 pkt, miejsca 11-15 po 3 pkt, pozostałe prace po 2 pkt.

2. Głosowanie jury – członkowie jury dodatkowo przyznają po 3 pkt dla 5 wybranych prac (kryteria oceny: pomysł, przesłanie, sposób wykonania)

TERMINY:

22.04 – 23.05 – Dostarczenie i przesłanie prac

24.05 – 31.05 – Głosowanie online i jury

1.06 – Ogłoszenie wyników zadania nr 1